Ile wydać na rower?

Ile wydać na rower? Wiele osób decydując się na zakup roweru liczy na to, że można kupić dobry rower za cenę przybliżoną do zakupu butów sportowych. Owszem tak tanie rowery można oczywiście spotkać, jednak nie można powiedzieć, że są to rowery dobre, a nawet średniej jakości. Z drugiej jednak strony rower ma być jedynie narzędziem, a nie na przykład eksponatem na wystawie, dlatego wydawanie niebotycznych pieniędzy za rower, którym będzie się jeździło jedynie incydentalnie jest niepotrzebne. Trzeba więc pomyśleć do czego chce się rower użytkować. Ile więc dokładnie trzeba przeznaczyć pieniędzy na rower? Jeśli wystarczy rower używany, można dobry kupić już za kilkaset złotych. Jeśli jednak ktoś chce mieć nowy rower, wówczas trzeba przeznaczyć na niego już 1400 złotych. Oczywiście jest to kwota startowa, gdyż za najlepsze rowery można zapłacić jak za używany samochód. Jednak do codziennej jazdy rower nie powinien kosztować więcej jak 2000 złotych. Można jeszcze sobie zadać pytanie, gdzie kupować rowery i tu odpowiedź jest prosta – jeśli szuka się roweru dobrego, wówczas można takie znaleźć jedynie w wyspecjalizowanych sklepach rowerowych, oferujących nie tylko sprzęt wysokiej klasy, ale również serwis rowerów.

Kategoria: Kupno. Tagi: ,

Kupować rower w markecie?

Kupować rower w markecie? Kilka lat wstecz, rewelacją były zakupy rowerów w hipermarketach. Kiedy nadchodziła wiosna, a z nią chciało się rozruszać ciało po zimowym nieróbstwie, wówczas wiele osób decydowało się na zakupy roweru, który nie był droższy jak para markowych butów sportowych. Obecnie ten szał już minął. Nie mówi się o szale zakupów rowerowych jako takim, ale o zakupach tego sprzętu w hipermarketach. Jeszcze wprawdzie znajdują się chętni na takie zakupy, ale większość osób decydując się na zakup roweru udają się do sklepów sportowych lub też do specjalistycznych sklepów z rowerami. Dlaczego jednak taką złą opinię mają zakupy rowerów w hipermarketach? Po pierwsze – kupując rower w takim sklepie jesteśmy zdani sami na siebie. Pracownicy takich sklepów nie są obeznani z tym co wystawione jest do sprzedaży. Zazwyczaj ich wiedza kończy się na tym co jest napisane na etykietach. Jeśli więc ktoś oczekuje pomocy w wyborze nie ma co na nią liczyć. Po drugie, rower, który się kupuje trzeba sobie w domu po prostu złożyć. W sklepie otrzymuje się zapakowany towar w pudełku, więc kupujących czeka jeszcze przygoda ze złożeniem sprzętu. Bardzo często trzeba jeszcze po złożeniu udać się do serwisu, który sprawdzi, czy wszystko jest dobrze złożone. I na koniec najważniejsze, jakość tych rowerów jest bardzo niska i takie zakupy są często początkiem problemów technicznych z tymi „rowerami”.

Kategoria: Kupno, Wybór. Tagi: ,

Jak powinna dawkowana być kreatyna

Jak powinna dawkowana być kreatyna Gdy zaczynamy ćwiczyć chcemy by efekty pojawiły się bardzo szybko. Jednak jak wiadomo do pełnych rezultatów dochodzi się przez wiele miesięcy a nawet lat. Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i poświęcać wiele godzin na odpowiednie treningi. Oczywiście cały wysiłek można uskuteczni zażywając suplementy diety. Do jednych z nich należy kreatyna. Jest to związek chemiczny, który odpowiedzialny jest za wyzwalanie potrzebnej do ćwiczeń energii. Kreatyna zażywa w odpowiednich dawkach na pewno pomoże nam przetrwać wiele godzin podczas treningów. Nie można jednak przesadzić z jej zażywaniem. Nie rozsądne zażywanie kreatyny może doprowadzić do stałego uszkodzenia nerek. W poważniejszych wypadkach jednym rozwiązaniem jest usunięcie nerki, a jak wiadomo wówczas nie ma mowy o nadmiernym wysiłku.

Kategoria: Odżywki. Tagi: ,

Wrześniowe kolarskie szaleństwo

Wrześniowe kolarskie szaleństwo Od kilkunastu lat nasi rodacy mogą się cieszyć ponownie z wyścigu kolarskiego, w którym można zobaczyć największe sławy tego sportu. Od kilkunastu lat, w okresie wrześniowym polscy kibice kolarstwa mogą bawić się podczas wielkiego święta jakim jest niewątpliwie Tour de Pologne – wyścig zaliczany do międzynarodowego cyklu pro Tour. Jego początki sięgają w drugiej dekadzie ubiegłego roku, kiedy dzięki wspólnemu działaniu Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów oraz krakowskiego Przeglądu Sportowego udało się zorganizować w dniach 7-17 września 1928 roku pierwszy wyścig pod historyczną już nazwą Bieg Dookoła Polski. Trasa tego wyścigu liczyła jak na owe czasy niebotyczne 1500 kilometrów i pierwszym zwycięzcą został Feliks Więcek. Do wybuchu wojny udało się zorganizować jeszcze cztery wyścigi. Po drugiej wojnie, władze Polski nie traktowały tego wyścigu poważnie. Tour de Polgne stracił na randze. Dopiero, kiedy organizacją się zajął Czesław Lang, wszystko zaczęło wracać do normy. Wyścigi początkowo jeszcze nie były ujmowane w klasyfikacji Międzynarodowej Unii Kolarskiej, jednak już w trzy lata później otrzymał pierwszą klasyfikację wyścigów etapowych. Dzięki staraniom organizatorów Tour de Pologne z każdym rokiem zyskiwał na klasyfikacji.

Kategoria: Sport, Wyścigi. Tagi: ,

Czy ktoś nas jeszcze pamięta – Stanisław Szozda

Czy ktoś nas jeszcze pamięta – Stanisław Szozda Ciekawe czy ktoś pamięta jeszcze wyścig pokoju? Ten największy amatorski wyścig kolarski w Europie Wschodniej królował na naszych drogach przez przeszło 35 lat. Przyciągał on wielu wspaniałych kolarzy i był miejscem gdzie debiutowały późniejsze gwiazdy. W tym też wyścigu zabłysła gwiazda Stanisława Szozdy – wielokrotnego mistrza świata, mistrza olimpijskiego oraz triumfatora Tour de Pologne i Wyścigu Pokoju. Stanisław Szozda urodził się w Dobromierzu w roku 1950. Późniejszy mistrz świata w kolarstwie szosowym karierę zaczynał w LZS Prudnik. Mało kto wie jednak, że Stanisław Szozda rozpoczynał karierę sportową jako hokeista. Na rowerze sportowym zaczął jeździć dzięki swojemu ojcu, który kupił mu wyścigówkę. Do kolarstwa przekonała go również chęć rzucenia papierosów. To dziwne, że to właśnie dzięki jego nałogowi, nasi kibice mieli oglądać mistrza w akcji. Swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął od kolarstwa przełajowego, gdzie świetnie sobie dawał radę. Jego pierwszym wyścigiem szosowym był nie Wyścig Pokoju, ale niedoceniany wówczas Tour de Pologne.

Kategoria: Sport. Tagi: ,

Dla kogo rower z marketu?

Dla kogo rower z marketu? Kiedy nadchodzi wiosna każdy hipermarket ma wystawione rowery, które kuszą niewątpliwie niskimi cenami. Jednak można sobie zadać pytanie dla kogo właściwie są przeznaczone te rowery? Czy ich niska niewątpliwie cena nie odbija się zbytnio na ich jakości? Z kupowanie tanich rowerów jest podobnie jak kupowanie taniej odzieży. Na wieszaku taka dzież wygląda pięknie, ale gdy przyjdzie się do domu i ubierze się ją to okazuje się, że w żaden sposób nie przypomina tego co się kupowało – materiał się źle układa, nitki wychodzą, a odzież nadaje się jedynie na szmatę i to nie zawsze. W przypadku rowerów z marketu, to nie można oczekiwać, że za cenę pary butów otrzyma się sprzęt wysokiej jakości. Materiał użyty do produkcji nie tylko ramy, ale i całego osprzętu jest tani, a więc nie można żądać tego, że będzie dobry. Jednak często bywa tak, że taki towar nie powinien być dopuszczany do sprzedaży. Brak możliwości regulacji roweru, częste usterki, to powoduje, ze rowery te są niebezpieczne dla użytkowników. Jest jednak grupa osób, które uważają, ze takie rowery są dobre dla tych, którzy korzystają z nich incydentalnie. Jednak nie można być tego pewny, bo jak można korzystać z roweru, gdzie na przykład podczas jazdy pęka oś koła, lub też szprycha, co w przypadku, kiedy się używa materiałów niskiej jakości może się zdarzyć często.

Kategoria: Wybór. Tagi: ,