Co na komunię?

Co na komunię? Zbliża się czas komunijny. Dla wielu dzieci czas ten wiąże się z oczekiwaniami nie tyle na przeżycie religijne, ale bardziej na prezenty. Dla rodziców chrzestnych oraz osób zaproszonych na uroczystość czas ten wiąże się z bólem głowy spowodowanym pytaniem co kupić dziecku na pamiątkę komunii? Szkoda bowiem dziecku dawać pieniądze, których nie wyda raczej mądrze, szkoda też kupować drogi sprzęt elektroniczny, który spowoduje, że dziecko będzie więcej siedziało w domu. Jaki więc prezent wybrać dla młodego człowieka? Może więc iść po rozum do głowy i kupić rower. Tak jak za dawnych czasów, kiedy komputery i tablety nie były jeszcze w modzie. Rower to świetna zabawa dla każdego dziecka, nie zależnie od tego, czy jest to dziewczynka, czy też chłopiec. Z zakupu roweru są same zalety, ale najważniejszą rzeczą chyba jest to, że rower pozwoli na aktywne korzystanie z wolnego czasu. Dla dzieci, które więcej obecnie siedzą w domach przed ekranami komputerów jest to potrzebne. Nie warto więc zastanawiać się długo, ale trzeba zajść do sklepu i kupować rower na uroczystość komunijną, a radość dziecka kiedy zobaczy swój prezent jest czymś niezapomnianym i zrekompensuje każdego grosza wydanego na jego zakup.

Kategoria: Wybór. Tagi: ,

Firma produkująca suplementy olimp

Firma produkująca suplementy olimp Na rynku mamy wiele firm zajmujących się produkcją odżywek dla sportowców. Obecnie każdy może zakupić odpowiednie suplementy. Dzięki temu w momencie rozpoczynania swej przygody z sportem możemy zakupić odpowiednie suplementy diety. Bardzo popularne są suplementy olimp. Firma ta znana jest na rynku. Osoby aktywnie uprawiające sport chwila sobie suplementy pochodzące właśnie z tej firmy. Suplementy olimp nie są tanie do nabycia. Jednak mają one specjalne certyfikaty potwierdzające skuteczne działanie. Również i same pozytywne komentarze od ludzi jej zażywających wpływają na duże zainteresowanie właśnie tymi specyfikami. Warto odwiedzić stronę internetowa tej firmy i dowiedzieć się czy można tam znaleźć dane suplementy właśnie dla nas.

Kategoria: Odżywki, Sport. Tagi: ,

Dawnych wyścigów czar

Dawnych wyścigów czar Jest jeszcze w naszym kraju sporo kibiców, którzy pamiętają majowe wyścigi pokoju. Ta swoista odpowiedź krajów socjalistycznych na cieszący się popularnością Tour de France, przyciągała wielu znakomitych kolarzy, którzy ścigali się po terenie trzech krajów – Polski, Czechosłowacji oraz NRD. Ścigali się amatorzy, a tak przynajmniej się wszystkim zdawało, gdyż w większości przypadków, kolarze ci najczęściej byli zatrudniani na fikcyjnych etatach bądź też byli żołnierzami, a tak naprawdę wyłącznie się ścigali. Nie było to jednak ważne – najważniejsze były emocje, które dostarczali. Każdy był wówczas dumny, kiedy Szozda, czy Szurkowski stawali na najwyższym podium wyścigu. Wyścigi były pasjonujące i co najważniejsze nie ważne było z jakiego kraju pochodzi zwycięzca, ważna była czysta sportowa walka. Dzisiaj już nie ma tego wyścigu, ale wspomnienia zostały. Dzisiaj na terenie naszego kraju ścigają się zawodowcy na Toru de Pologne, tworząc wspaniałe widowisko, jednak wiele osób w dalszym ciągu wzdycha za czasami Wyścigu Pokoju.

Kategoria: Wyścigi. Tagi: ,

Młodzi a białko

Młodzi a białko Białko, przekazywane do naszego organizmu, spożywane przez ludzi już od urodzenia (bo przecież mleko matki zawiera bardzo dużo przyswajalnego w wysokim stopniu przez noworodki białka niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju młodego organizmu). Białko powoduje między innymi przyrost masy mięśniowej. I dzięki tej właściwości jest to bardzo pożądana substancja przez młodych mężczyzn chcących zbudować kulturystyczną sylwetkę. Warto jednak zastanowić się, czy stosowanie sztucznego wtedy białka przyniesie nam oczekiwane korzyści i czy nie mamy zbyt dużo do stracenia. Dlaczego pojawia się taki dylemat? Ponieważ wielu z młodych ludzi stosujących właśnie takie środki nie zarabia jeszcze pieniędzy, albo zarabia niewiele podczas praktyk zawodowych (gdyż najczęściej są to właśnie ludzie ze szkół zawodowych o profilach technicznych, np. budowlanym, mechanicznym, samochodowym, czy geodezyjnym) i przez niskie zarobki stosuje tańsze środki nierzadko pochodzące z niepewnych źródeł. Takie środki mogą się okazać dla nich bardzo niebezpieczne. Dlaczego? Ponieważ mogą zawierać zanieczyszczone białko różnymi szkodliwymi dla ludzkiego organizmu substancjami. Dzięki temu, wprowadzając do organizmu nierzadko zupełnie nieświadomie szkodliwe substancje młodzi mężczyźni narażają się na utratę zdrowia, lub na poważne powikłania. Jednak nie zawsze stosowanie odżywek jest dla człowieka niebezpieczne. Najważniejsze jest, aby dawkować odżywki białkowe w odpowiednich proporcjach w stosunku do masy ciała i do masy mięśniowej, aby nie powodować jej utraty, oraz aby nie przedawkować białka. Oprócz tego odżywki, nie tylko białkowe powinno się kupować w sprawdzonych sklepach od sprawdzonych dystrybutorów. Nawet, jeżeli ich cena jest nieco wyższa, należy pamiętać, że zdrowie mamy tylko jedno i że jest ono bezcenne, dlatego wszyscy młodzi ludzie chcący zbudować kulturystyczną posturę swojego ciała powinni o tym pamiętać i uważać, gdzie takie odżywki kupują. Są takie rzeczy, od których cena produktu jest ważniejsza.

Kategoria: Odżywki, Sport. Tagi: ,

Gdzie kupować rowery?

Gdzie kupować rowery? Cieszyć może fakt, że wiele osób chce kupować rower. Jednak mniej cieszy to, że te rowery decyduje się kupować w sklepach wielkopowierzchniowych, czyli w popularnych marketach. Czy jest to wybór dobry? Ci którzy decydują się na taki zakup twierdzą, że potrzebują roweru budżetowego, czyli taniego, bo nie będą dużo jeździć. Jednak to nie jest dobrze rozwiązanie nawet na zakup roweru dla dziecka. Trzeba pamiętać, że rowery wystawione na sprzedaż w takich sklepach są niskiej jakości i to nie tylko jeśli chodzi o osprzęt, ale również materiały, które są użyte do budowy takiego sprzętu nie należą do najwyższych, a nawet to średniej jakości. Jeśli rower ma być tani, wówczas oszczędności szuka się wszędzie nawet w materiałach konstrukcyjnych. Otrzymuje się przez to sprzęt, który jest po prostu bublem. Użycie najtańszych materiałów powoduje, ze wyregulowanie takiego roweru jest po prostu nie możliwe. Kupowanie roweru w markecie przypomina kupowanie kota w worku, nigdy nie wiadomo co się dostanie. W zakupach roweru nie pomaga również brak fachowej obsługi działu z rowerami. Zadaniem pracowników jest po prostu wciskanie roweru frajerowi, a nie pomaganie w wyborze. Jeśli się ktoś decyduje na zakup roweru, powinien markety omijać z daleka szerokim łukiem.

Kategoria: Kupno. Tagi: ,

Kolarstwo – problemy z dopingiem

Kolarstwo – problemy z dopingiem Kolarstwo jeszcze do nie tak dawna było postrzegane jako sport wolny od podejrzeń od nielegalnego dopingu. Działo się tak w szczególności dlatego, że kontrole antydopingowe, przeprowadzane przez UCI, były dosyć częste oraz dokładne. Jednak jak pokazały zdarzenia, które wyszły na jaw w ciągu ostatnich kilku lat, kolarstwo zawodowe jest przesiąknięte nielegalnym dopingiem. Już pierwsze symptomy – pojedyncze kontrole, które przynosiły pozytywny efekt kontroli pośród najlepszych kolarzy mogły dać wiele do myślenia, ale późniejsze naloty podczas Tour de France oraz podczas innych wyścigów w pokojach kolarzy, gdzie zarekwirowano nielegalne substancje pokazał, że w kolarstwie nielegalny doping nie jest jednostkowy, ale jest plagą. Szybko się okazało, że nawet największy Tour de France nie jest wolny od tego zjawiska jego najwięksi triumfatorzy – Lens Armstrong, czy Alberto Contador, zostali zdyskwalifikowani po stwierdzeniu w ich krwi nielegalnych środków. Można sobie więc zadać pytanie jaka jest przyszłość kolarstwa?

Kategoria: Sport, Wyścigi. Tagi: ,

Historia sportu

Historia sportu Sport już od czasów starożytnych był ważnym elementem funkcjonowania społeczeństwa. W starożytnej Grecji i w Rzymie przecież raz na 4 lata organizowane były igrzyska olimpijskie, a walkom zapaśniczym towarzyszyły największe emocje. Później, w średniowieczu rozgrywano turnieje rycerskie, również gromadzące tłumy ludzi. Rywalizacja sportowa i odczuwana z jej powodu przyjemność, emocje sprawiają, że wielu młodych ludzi chce być zawodowymi sportowcami. Jednak czy warto zawodowym sportowcem zostać? Wiąże się to przecież ze żmudnymi treningami i wieloma wyrzeczeniami, a także niejednokrotnie ze stosowaniem różnego rodzaju odżywek. Wiadomo, że doping jest zabroniony. Nie mówi się tu oczywiście o wsparciu kibiców i nagradzaniu gromkimi brawami każdego udanego zagrania na boiskach, tylko o stosowaniu niedozwolonych środków zwiększających wydolność organizmu. Są to takie środki, które posiadają bardzo długą listę skutków ubocznych, bardzo szkodliwych dla organizmu. Ale czy każda odżywka to od razu doping? Odpowiedź brzmi: Nie! Ponieważ nie każda odżywka, czy suplement diety powoduje szereg skutków ubocznych niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia, czy życia. Są pewne substancje, na przykład białka dla sportowców, których stosowanie (jeżeli pochodzą z pewnego źródła i ich jakość jest potwierdzona) nie jest szkodliwe dla człowieka. Jednak nie zawsze, zwłaszcza młodzi sportowcy w takie produkty się zaopatrują. Część z nich, zwłaszcza ta uboższa woli kupić tańsze białka nie zawsze pochodzące z pewnych źródeł. Taki zakup może drogo kosztować, gdyż może skutkować poważnymi komplikacjami zdrowotnymi. Bardzo ważne jest też odpowiednie stosowanie takich środków. Ilość przyjmowanych odżywek musi być odpowiednio starannie dobrana do masy ciała sportowca, oraz do jego aktywności fizycznej i planu treningowego. Substancje zakazane, czyli właśnie nielegalny doping jest w ostatnich latach coraz skuteczniej zwalczany przez międzynarodowe sportowe federacje. Coraz liczniejsze kontrole dopingowe, oraz długoletnie dyskwalifikacje powodują, że doping przestaje być dla sportowców atrakcyjny.

Kategoria: Sport. Tagi: ,

Wady kupowania roweru w hipermarkecie

Wady kupowania roweru w hipermarkecie Dostrzegając konieczność aktywnego spędzania wolnego czasu wiele osób decyduje się na zakup roweru. Rower przestał już być postrzegany jako wyłącznie narzędzie do przemieszczania się z miejsca na miejsce, ale jako narządzie do rekreacji, czy tez do uprawiania sportów często ekstremalnych. Co raz ważniejsza jest więc jego jakość. Trzeba więc zakupów roweru dokonać przemyślanie, a więc szerokim łukiem omijać wszelkie markety, czy nawet szeroko rozumiane wielkie sklepy sportowe. Jakie są wady kupowania w takich sklepach? Po pierwsze jakość obsługi. Sprzedawcy w takich sklepach niewiele wiedzą na temat sprzedawanych rowerów. Ich wiedza zazwyczaj się kończy na przeczytaniu ulotki reklamowej. Nie potrafią doradzić, a na pewno nie wiedzą nic na temat jakości tych rowerów, które mają na stanie. Kolejna wada to właśnie jakość rowerów. Trzeba sobie powiedzieć, że jakość dorównuje cenie. Więc w przypadku, kiedy w hipermarketach można kupić rower nawet za mniej niż 200 złotych, ich jakość będzie bardzo niska. Przecież gdzieś trzeba oszczędzać, a najlepiej na materiałach. Nie można się więc dziwić, że już po złożeniu roweru okazuje się, że nie można roweru wyregulować, by jazda była przyjemnością, a nie mordęgą.

Kategoria: Kupno, Wybór. Tagi: ,

Tańsze znaczy gorsze

Tańsze znaczy gorsze W wielu przypadkach słyszy się, że nie zawsze tańsze znaczy gorsze. Jednak jeśli chodzi o zakup rowerów, to się nie sprawdza. Szczególnie to widać, w przypadku, kiedy chce się kupować rower w marketach spożywczo przemysłowych. Nie ma co ukrywać, dla wielu kupujących rower najważniejsza jest jego cena. Nie każdego bowiem stać na zakup roweru za kilka tysięcy złotych, decydują się więc na zakup roweru za ułamek tej ceny. Co jednak otrzymują za kilkaset złotych? Powiedzmy sobie to szczerze, że niewiele. Jakość roweru jest bowiem adekwatna do jej ceny. Nie można żądać wysokiej jakości jeśli się płaci za rower co za średniej jakości buty sportowe, a takie ceny czasem można zauważyć w niejednym markecie. Producent rowerów oferowanych w marketach, aby móc zaoferować je za niską kwotę oszczędza na wszystkim co się da. Używanie materiałów niskiej jakości jest tu na porządku dziennym. Nic dziwnego, że często osprzęt nie można wyregulować, ramy są nie dość, że bardzo ciężkie, co przy intensywnym korzystaniu z roweru często pękają. Dla wielu więc zakup takich rowerów jest początkiem drogi przez mękę. Jeśli chce się kupić dobry rower, takie miejsca jak hipermarket należy omijać z daleka jak najszerszym łukiem.

Kategoria: Kupno. Tagi: ,